Honda VT1100 SHADOW SPIRIT (r.v. 1999 - Kanada)


ÚPRAVY Z ROKU 2010

Chopperování se přes zimu dotklo i mé VT1100. Kvalitní sedlo Corbin, které zdobilo mašinu doposud, putuje na poličku a nahrazuji ho vlastnoručně vyrobeným. Důvodem je potřeba nižšího posazu a odlehčení vzhledu zadní části. No a hlavně je to více chopperácké :-) Jízdní komfort se kupodivu nezměnil, a tak si vlastní sedlo s výrobními náklady 450 Kč !!! nemůžu vynachválit. Výměna za původní trvá do minuty, takže žádný problém. Protože je nyní posaz opravdu "opičí" bylo nutné jednoduše přesunout zrcátko do zorného pole pod rukojeť. Tato úprava o hodně vylepšila vidění zpět. Připravené je i přepákování a úzká nádrž, ale se začátkem sezóny se na ně dostane asi až za rok :-)

Hondu VT1100 mám jako stroj na každodenní ježdění. Vždycky jsem chtěl Shadowku, a po splnění snu s VT600 jsem v roce 2005 přesedlal na silnější verzi. Nekupoval jsem jí však jako nějakou "voňavku". Náhodou jsem jí zahlídnul u dovozce mašin z Kanady u nás v Kutné Hoře. Byl to ten největší šrot, co tam stál. Sedlo bylo snad metr nad zemí, protože byly přední vidlice ohnutý k motoru a kolo se dotýkalo proraženýho chladiče. Nebylo tam nic, výfuky, blatník, tachák, světla... Prostě vhodnej základ pro přestavbu za pouze něco málo přes 100tis. Kč!!! Výhodou byl originál AME podkop, pouze 3 roky provozu (skoro nový stroj) a již započatá úprava do choppera. Mašinu jsem opravil, chybějící díly jsem nahadil vyrobenými nebo katalogovými a hlavně jsem na ní začal brázdit silnice snad po celé Evropě a také Anglii (viz. článek niže na této straně). V roce 2008 osazuju Shadow extra vysokejma řidítkama 18" a vybočuju tím z řady stylů mých staveb. Nový pocit z jízdy je však úžasný a la Captain America:)

Úprava v r.2008
řidítka Khrome Werks ApeHanger 18" (46cm)Úpravy a opravy do roku 2007:

Přední vidlice - podkop 14° kloubem AME
Dlouhé trubky
Vysoká řidítka + HD držáky
Zadní blatník - laminát
Přední blatník Jawa
Značka + zadní světlo na boku
Sedlo Corbin
Tachometr - mini Highway Hawk
Rukojeti HP
Páčky chrom Highway Hawk
Výfuky nerez (Tenax)
Vysoká opěrka
Přední světlo Highway Hawk

Moje cestování na Shadowkách

Choppery nejsou podle mě jen na ježdění od hospody k hospodě, protože není nic krásnějšího, než si na nich vychutnávat bezstarostnou dlouhou jízdu. Na Shadow VT600 a pak na VT1100 jsem projel dobrej kus Evropy a každý rok se těším na další cestu - většinou na 14 dní a nejmíň 4000 km.

Zatím projeté státy (viz mapka):

ČR, Německo, Belgie, Francie, Monaco, Anglie, Itálie, Slovinsko, Chorvatsko, Rakousko, Slovensko...

Oprava a úpravy v roce 2005


Původní stav po mírné opravě a očištění v dubnu 2005


© webdesign MCET 2008 • optimalizováno na rozlišení 1024x768 • stránky využívají Adobe Flash Player