NOVÁ STAVBA CHOPPERA OKOLO MOTORU ZE SUZUKI SV650
Na konci roku 2008 si můj kámarád Petr, v jehož dílně choppery realizujeme, pořídil za "pár babek" motor ze Suzuki SV650. Nezbejvalo nám tak tak nic jiného, než se pustit do další extrémní stavby.
Realizaci celé stavby, tak jako všech mých chopperů, budete moct podrobně sledovat na této stránce.

Návrh staby, vizualizace rámu
Na konci roku 2008 vytvářím první návrh, který je pak ještě upraven. Oproti návrhu bude použita springer vidlice a jiné vedení zadních trubek viz. 3d vizualizace a finální výkres.

Začátek stavby aneb jak jsme postavili rám za 7 hodin!!!
Hrubou stavbu rámu jsme se rozhodli udělat v co nejkratším čase a ukázat tak, že při jistých zkušenostech to jde zvládnout skoro za jeden večer.

sobota 10. ledna 2009 - 18:15 hodin

Výkres rámu máme vyplotrovaný 1:1, což umožňuje poměrně jednoduchou realizaci. Pomocí hydraulické ohýbačky postupně tvarujeme všechny trubky a přikládáme je na výkres.

sobota 10. ledna 2009 - 19:45 hodin

Na konstrukční desce začínáme naohybané trubky postupně sesazovat. Vše držíme v přesných úhlech. Konce rámu pak putují na frézu pro vyfrézování uložení pro úchyty zadního kola. Na fréze je zároveň uděláno uložení pro krk řízení do páteřových trubek.

sobota 10. ledna 2009 - 22:30 hodin

Do páteřových trubek rámu vsazujeme krk řízení a vše srovnámáme do jedné roviny. Hotové trubky s krkem pak pasujeme do připraveného spodku rámu. Při sestavování a svařování stále hlídáme osu řízení pomocí přípravku v krku řízení s hrotem. Výsledkem je milimetrová přesnost na vzdálenost 2,2 metru... docela dobrý výsledek:-)
V sobotu o půlnoci v dílně končíme a můžeme se poprvé podívat na motor v rámu a chopper dostává reálný vzhled motocyklu.

neděle 11. ledna 2009 - 14:15 hodin

K základní konstrukci rámu musíme ještě udělat hormí trubky k zadní ose. Pasování je zde trochu složitější, protože se pohybujeme hodně v prostoru, a tak nezbejvá než řezat a zkoušet než to je to pravé ořechové.

neděle 11. ledna 2009 - 16:00 hodin

"NA ZAČÁTKU TAK BYLO SLOVO BOŽÍ A PÁR SVAŘENEJCH TRUBEK, TO OSTATNÍ JE UŽ SRANDA." S tímto heslem opouštíme dílnu s pohledem na základ nové stavby. Kéž by vše šlo tak dobře jako tenhle rám vytvořený za 7 hodin volné času o jednom lednovém víkendu:)

Pokračování někdy příště...

© webdesign MCET 2008 • optimalizováno na rozlišení 1024x768 • stránky využívají Adobe Flash Player