ROK 2009 VE ZNAMENÍ MOTORKÁŘSKÝCH POČÍTAČOVÝCH HER

I když virtuální svět počítačových her nemůže nahradit zážitky z jízdy na chopperu, najdou se chvíle, kdy je venku 20°C pod nulou, všude sníh a sezóna v nedohlednu. Právě v těchto okamžicích, který můžou bejt někdy pěkně dlouhý, se řada motorkářů uchyluje k počítači a hledá, co by jim alespoň trochu navodilo atmosféru svobodný jízdy.
Svět počítačových her je však zatím velmi nevlídný k nám, co nás nezajímaj silniční honičky na okruzích, ale chceme pořádný bublání a pěknej příběh při ježdění na chopperech. Je tak jen několik titulů za poslední desetiletí, který se naší touze po dlouhý dálnici a západu slunce alespoň trochu přiblížily. První motorkářskou hrou, co si pamatuju byl asi slavný Full Trottle, kterého pokračování v moderní grafice a technologii už bohužel producenti od Lucas Arts před dokončením zastavili.
Viz tento historický trailer:
Po tomhle kousku se po opravdu významnejch hrách s motorkářskou tématikou, mimo závodních Moto GP, slehla zem. Až po "znovuzrození" popularity chopperů díky TV pořadu American Chopper vzniklo pár pokusů. Jedním z nich byla stejnojmenná hra American Chopper 1 a 2, kde pracujete v chopper dílně, plníte úkoly a stavíte si vlastní chopper. Hra pro milovníky chopperů jak stvořená. Více na: www.activisionvalue.com/titles/AmericanChopper/
Dál vznikaly i závodní hry v licenci Harley Davidson jako například HARLEY DAVIDSON RACE TO RALLY
Dobrým, ale nedotaženým pokusem byl také Outlaw Chopper, kde jste členem gangu, jezdíte po městech, střílíte padouchy a za vydělaný prachy si stavíte choppery. Dobrá myšlenka jako takové motorkářovo GTA (Grand theft auto), stavná hra kde se může ovládat opravdu vše od koloběžky po vrtulník. Kvalit GTA, kde se také v minulosti objevilo pár chopperů, však nedosáhla.

A konečně jsme u toho, proč tenhle článek plácáme

V roce 2009 by totiž měli do našich PC proudit nejmíň dvě významné motorkářské hry! Jednou z nich bude nostalgická vzpomínka na 60. léta minulého století. Nová hra RIDE TO HELL by se měla odehrávat v době rocku, drog a hlavně těch správnějch chopperů. Můžeme se jen těšit, viz ukázka:

Vedle tohoto dobře vypadajícího kousku na dlouhé večery bude na trhu ještě jedna o hodně zajímavější záležitost. Nepovedenost hry Outlaw Chopper, která byla takovou kopií GTA, napraví přímo stavná hra v nové verzi GTA IV - The Lost and Damned. Budete v ní člen gangu a rozhodně se nebudete nudit viz trailer:

Více o očekávaném titulu snad všemi bikery na ofiko webu, kde je i dost screenshotů v plný kvalitě: http://www.rockstargames.com/thelostanddamned/index2.html
Dle plánovaných herních titulů je vidět, jak svět chopperů a motorkářů začíná bavit čím dál víc lidí a to je dobře. Ale až opadne sníh a teplota se vyšplhá na snesitelnou, není nad to, vypnout PC a jet se reálně projet...!!!!

POZNÁMKA POD ČAROU :-)

Přímo zde na CHOPPERWEBU.cz se také dočkáte jistého pokračování "hry", no spíše prográmku na vytvoření designu choppera. Můj CHOPPER 2D DESIGNER prochází velkou rekonstrukcí na jejímž konci bude neomezené navrhování moto s použitím dílů i ze známých katalogů, takže už žádná pohádka a nereálné předměty. I prostředí dozná úprav. Zatím koukněte na pracovní náhled:

Další info na: michal@chopperweb.cz

© webdesign MCET 2008 • optimalizováno na rozlišení 1024x768 • stránky využívají Adobe Flash Player