Listopad 2011 - Březen 2012: VÝFUKY A PŘÍPRAVA POSLEDNÍCH DÍLŮ


Přes zimu nešlo moc v dílně dělat... bez topení se s kovem v -15°C dělá těžko. Ale na podzim 2011 vznikly ještě výfuky a pár detailů, co není vidět. Přední kolo na fotkách také již není pravda - nahrazeno jiným 21 palcovým s HD pneumatikou.

21.8.2011: PO 10-TI MĚSÍCÍCH STAVĚNÍ POPRVÉ NA SLUNCI


Po delší době, kdy na stavění nebylo moc času a dolaďoval jsem hlavně konstrukční prvky rámu - uchycení motoru apod., došlo k finálnímu zavaření a sestavení hrubé stavby. Následovalo první vyjetí z dílny, první zatáčka na zahradě... a ovladatelnost dobrá... díky bohu. Stavba je lehká, štíhlá, zatáčí... nemůžu se dočkat až i zavrčí. K tomu mi zbejvá dodělat nádrž, olejovku, elektriku, brzdu, vejfuky a řadící páku spojenou se spojkou...WALLPAPER ALCOHOLICA
1600x1200px

30.3.2011: VÝROBA NÁDRŽE A DALŠÍ VĚCIVizualizace v počítači je sice dobrá věc, ale není nad to, když vám pod rukama vzniká opravdový stroj. S tím souvisí i mnoho změn oproti návrhu, protože prostě ve skutečnosti vypadá něco lépe než na monitoru. Takže místo původní flašky místo nádrže mi padla pod ruku bandaska z Hondy VT500, kterou jsem jednoduše rozpáral a zúžil o 6cm. Vznikla tak pěkná úzká nádrž, která na mašinu parádně sedí. Dál jsem si připravil úchyty na stupačky a řetěž dostal podpůrnou kladku. Jsou už i polotovary na přední loukoťové kolo, které se bude komplet vyrábět.

30.1.2011: UCHYCENÍ MOTORU A VÝROBA DALŠÍCH DÍLŮ


Motor na pevno upevňuju do rámu. Řidítka dostávají modifikovaný rychlopal z Jáwky a osazení retro rukojeťmi a zrcátkem od Custom Chrome. Světlo Hawe z nějakýho vetroše má také už svůj úchyt. Postupně pracuji na úchytech stupaček a v nejbližší době se začně vytvářet nádrž. Představa se od návrhu ovšem vzdaluje a je na papíře trošku něco jiného než lahev, viz PŮVODNÍ NÁVRHY III. pacovní verze.. I bílé rukojeti a zadní ráfek jdou směrem k novým návrhům "black and white"... ale to až příště.

5.1.2011: PODVOZEK JE NA KOLECH A POJÍZDNÝ + VÝROBA ŘIDÍTEK


Po zavaření přední vidlice nastal čas umístit do vahadlového systému tlumič. To už byla trochu milimetrová záležitost, jelikož jsem použil stejně velký tlumič jako na odpružení sedla a do vahadlovky tak musel jít obráceně, aby se vešel. Po spasování následovalo navaření řidítek, který jsou netradičně na spodní ose krku. Posaz je fakt parání a pohodlnej. Celý podvozek pak poprvé vyjel z dílny! Vše v ose a funkční.

22.12.2010: OSAZENÍ PŘEDNÍ VIDLICÍ - UŽ TO VYPADÁ JAK CHOPPER


Přední 150cm dlouhou vahadlovou vidlici jsem zbouchal z připravených dílů poměrně rychle - cca 2 hoďky. Vše se odehrávalo na kousku dřevěný fošny :-) Nabodovanej kus hned putoval na své místo a konečně je tu první reálnej pohled na celou stavbu.

9.12.2010: VÝROBA PŘEDNÍ VIDLICE + DÍLY CC


Přišla na řadu přední vidlice. Konstrukce bude vahadlová, protože tento styl mám v oblibě a při plánované délce a podkopu bude alespoň pružit. Je to již moje třetí vyzkoušená konstrukce v pořadí (Fena, Indiana) ovšem ještě více jednoduchá. Zároveň mi od Custom Chrome přišel balíček s dílama na motor HD - filtr, záběrový kolo, spínač přímo na starter a programovatelný zapalování. Od kámoše přišel zas karbec. Motor zároveď pasuju do rámu...

21.11.2010: MOTOR


Nečekaně se do dílny doplazil nějakej HaD, tak nezbejvalo než ho rychle chytit do rámu. Přemejšlení o motoru do Alcoholiky je u tím pádem u konce. Bude to moje první stavba z HD, přesněji motoru Sportster 1100 z roku cca 1988. Díky tomu, že se motor naskytnul opravdu nečekaně a v rámu jsem počítal spíš s jednoválcem, bude muset přijít na řadu flexa a rám se mírně bude upraovat pro dvouválec.

17.11.2010: VÝROBA SEDLA A BLATNÍKU


Základ pro sedlo, jsem vyříznul z 5mm plastové desky podle připravené šablony z papíru. Stejně tak jsem si připravil šablonu na zadní blatník ve tvaru karetní piky. Podklad na sedlo jsem vytvaroval pomocí horkovzdušné pistole a blatník vybouchal z mosazného plechu. Ve finále bude do zlata vyleštěný a sedlo potažené kůží.

6.11.2010: KONSTRUKCE PODSEDLOVÉ ČÁSTI


Další fáze byla o tom, sehnat tlumiče a přední kolo. Oboje jsem pořídil na burze - 2 chrom. tlumiče 200 Kč, kolo z Péráka 200 Kč a přivezl na mojí mašině domů :-) Pak jsem vyrobil sedlovou odpruženou část rámu a na choppera se dá už pohodlně sednout

31.10.2010: VÝROBA RÁMUKonečně jsem nakoupil trubky (páteř 45mm a ostatní 28mm), aby o tomto víkendu vzniknul rám na Alcoholicu. Trubky jsem naohýbal hydraulickou ohýbačkou přímo nad výkresem 1:1, což bylo poměrně rychlé řešení. Pak se jen připravené komponenty sestavily jak LEGO :-) a rám byl za pár hodin na světě. Zas tak lehký to nebylo, je za tím hodně frézování a měření a sváření a měření a řezání..., ale díky zkušenostem to nebyl větší problém.

10.10.2010: SVAŘENÍ ŘETĚZU NA PŘEDNÍ ČÁST RÁMU, VÝROBA VAHADEL


Postupně vyrábíme součásti na krk řízení a přední vidlici. Pevnou podobu dostal i hlavní prvek rámu, lodní řetěz, který jsme napnuli do přípravku a zavařili.

3.10.2010: SEHNÁNÍ POTŘEBNÝCH DÍLŮ A ZADÁNÍ DO VÝROBY


Zadní kolo je z "Fároše" 190mm široké, které se dále bude upravovat. Výhodou je komplet kolo za pár šlupek. Řetěz na přední část ránu jsem objevil u byBob v Kolíně, čeká ho opískování a svaření. Další součásti jsou "skladem" z let minulých. Křídlové matice budou všude kam se podíváte...

30.9.2010: KONEČNÁ ÚPRAVA VZHLEDU A VIZUALIZACE


Upravuji ještě model ve 3D. Změny jsou na vidlici, přidání zadního blatníčku a vizualizace případných vyšších řidítek. Výhoda takovéto konstrukce je, že neničíte zbytečně trubky a nástroje při konečné realizaci, vše vidíte předem a doladíte ještě než mašina vznikne...

21.3.2010: ZAČÁTKY REALIZACE - VYTIŠTĚNÍ VÝKRESU 1:1

25.12.2009: DOKONČENÍ VIZUALIZACE VE 3D a VIDEO


Jízda na chopperu může působit podobně jako alkohol tj. povzbudivě, ale zároveň zklidňuje a otupuje úzkost. Má i lehce anestetický účinek. Po "požití" tedy dojde k pocitům uvolnění a klidu. Ovlivňuje tělesnou teplotu a působí též na motoriku :-)
Podávání alkoholu během jízdy na chopperu není obecně doporučováno, ovšem kombinace obou může být docela zajímavá. Už pár let tak vznikají v mém skicáku choppery na toto téma a zároveň se hromadí materiál na možnou realizaci ve skutečnosti.

PŮVODNÍ NÁVRHY© webdesign MCET 2007 - 2010 • optimalizováno na rozlišení 1024x768 • stránky využívají Adobe Flash Player